+48 609 194 468 biuro@jobmsf.pl

FAKTY I MITY O FOTOWOLTAICE

Fakty:

Instalacja może pokryć 100% zapotrzebowania na energię elektryczną. Pamiętaj, że wielkość instalacji zależy od Ciebie i może ona produkować tyle energii, ile będziesz potrzebował.

Dzięki instalacji nie odczujesz wzrostu cen energii w przyszłości. Przewidywane wzrosty cen nie będą już Cię martwić.

Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga pozwolenia na budowę. Zgodnie z nowelizacją Prawa budowlanego mikroinstalacje do 50 kWp nie wymagają pozwolenia na budowę.

Mity:

Instalacja nie produkuje energii w pochmurne dni – mit. Efektywność działania instalacji spada, ale warto wiedzieć, że do pracy systemu wystarczy światło dzienne. W związku z tym w pochmurne dni również produkowana jest energia elektryczna.

Instalacja fotowoltaiczna się nie zwraca – mit. Na przestrzeni lat spadły ceny podzespołów, a efektywność działania samej instalacji znacznie wzrosła. Ta technologia powstała w latach 90-tych i podobnie jak komputery ewoluowała.

Korzyści z systemu są tylko latem – mit. Dzięki temu, że stajesz się prosumentem, to 80% nadwyżki energii wyprodukowanej latem możesz odebrać zimą. W ten sposób niskie rachunki za energię utrzymują się przez cały rok.